Емерік Шопрад

Матеріал з Shpionopedia
Перейти до: навігація, пошук

Емерік Шопрад (Aymeric Chauprade) – відомий французький експерт з геополітики, політолог, депутат Європарламенту від Національного фронту, письменник. Автор концепту Європи з Росією як єдиної євразійської сили у світовій геополітиці, що повністю ідентичний запропонованому президентом росії Путіним геополітичному концепту «Європи від Лісабона до Владивостока».

Діяльність

Поширював заяви Еріка Денесе, проросійського французького експерта. Зокрема про те, «що президент України Володимир Зеленський повинен вибачитися за те, що спровокував війну в Україні». Після чого цей підхоплений Шопрадом меседж поширило в твіттері посольство Росії у Франції та федеральні ЗМІ.

Багато статей про геополітиці Шопрад присвячує аналізу ролі Росії у геополітичному світі, оскільки вважає, що роль Росії, через її геополітичне становище у Євразії, є вирішальна у глобальній перебудові світу з однополярного в багатополярний світ. На думку Шопрада, доля Європи в геополітичному розкладі майбутнього світу багато в чому залежить від Росії, як від головного і центрального гравця в центрі Євразії. Прихід до влади Володимира Путіна Шопрад вважає найважливішою геополітичною подією світу з часу розвалу СРСР, навіть більш значною, ніж події 11 вересня 2001 року, оскільки політика Путіна, спрямована на зміцнення національного суверенітету Росії, робить усі спроби США боротьби з Китаєм та зміцнення однополярного світу марними і, тим самим, Путін є запорукою майбутнього багатополярного світу.

Загалом Шопрад займає європоцентричну позицію сильної та суверенної євразійської Європи з Росією на чолі як її ядром і провідною роллю, яка протистоїть з одного боку зростаючій могутності Китаю, хоч і не агресивному глобальному гравцю через свої історичні традиції (Китай ніколи ні на кого не нападав, вів самодостатній розвиток), але цивілізацію, що представляє чужу Європі. А з іншого боку, Європа з Росією на чолі повинна, на думку Шопрада, відстоювати свої інтереси перед світовим гегемоном США та їх союзником Великобританією, хоч і представниками європейської цивілізації, але чинними проти інтересів як Європи, так і Росії, як втім і проти Китаю та ісламської цивілізації. Ісламська цивілізація, як окрема від Європи цивілізація, але яка базується на споріднених європейських християнських цінностях, на думку Шопрада, має виступити на арені Євразії союзником Європи та Росії проти США та Китаю.

Таким чином, концепт Європи з Росією як єдиної євразійської сили у світовій геополітиці, сформульований Шопрадом, повністю ідентичний запропонованому президентом Росії Володимиром Путіним геополітичному концепту «Європи від Лісабона до Владивостока», який він запропонував безпосередньо владі Німеччини, як основному гравцеві Євросоюзу. у листопаді 2010 із пропозицією цього концепту в німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung.