Вихід Катар з ОПЕК

Матеріал з Shpionopedia
Перейти до: навігація, пошук

Катар має намір покинути Організацію країн – експортерів нафти (ОПЕК). Про це оголосив у  на прес-конференції в Досі держміністр з питань енергетики Катару Саад бен Шаріда аль-Каабі. Його висловлювання наводяться в повідомленні державної нафтової компанії країни Qatar Petroleum.

"Катар вирішив вийти з членства в ОПЕК з кінця січня 2019 року", - заявив глава відомства.

Він також додав, що керівництво ОПЕК було повідомлено про це в понеділок вранці. За його словами, рішення про вихід з ОПЕК відображає бажання Катару сконцентрувати свої зусилля на планах збільшення видобутку природного газу з 77 млн тонн зрідженого газу в рік до 110 млн тонн в майбутні роки.

"Здійснення нашої амбітної стратегії зростання, безумовно, вимагає сконцентрованих зусиль і цілеспрямованого прагнення до збереження і посилення позицій Катару як провідного виробника природного газу", - заявив аль-Каабі.

"Катар гордий своєю міжнародною роллю на передовому краї виробників приміського газу і в якості найбільшого експортера зрідженого природного газу – найчистішого викопного палива, що зробило економіку Катару сильною і стійкою", - сказав аль-Каабі.