Маттіас Варніг

Матеріал з Shpionopedia
Перейти до: навігація, пошук

Маттіас Варніг (нім. Matthias Warnig; рід. 26 липня 1955, Альтдёберн, НДР) - керуючий директор компанії Nord Stream AG. Входить до рад директорів низки російських державних і приватних компаній. Колишній співробітник Міністерства державної безпеки НДР.

Біографія

Кар'єра в НДР

Перед закінченням школи Варніг вступив до лав комуністичної партії НДР, замість служби в армії він пройшов піврічну підготовку в елітному вартовому полку Штазі імені Фелікса Дзержинського [1]. З 1974 року - співробітник «Штазі», пройшов навчання агента в підрозділі зарубіжної розвідки. Мав прізвисько «Економіст [2] [3]», став кадровим співробітником міністерського управління по науці і техніці.

У вересні 1977 року вступив до Берлінської вищу школу економіки ім. Бруно Лейшнер (Берлін) в Східному Берліні (Hochschule für Ökonomie "Bruno Leuschner"), яку закінчив в 1981 році за спеціальністю «економіка народного господарства», однокурсники не знали про його паралельну роботу на спецслужби [2], де Маттіас зумів дослужитися до звань лейтенанта і капітана і отримати дві нагородні медалі за вірну службу в рядах армії НДР (в бронзі і сріблі [1]).

На початку 1987 році з сім'єю переїхав в Дюссельдорф і оселився в квартирі в районі Білько, де під прикриттям роботи в торговому представництві НДР займався економічним шпигунством, мав псевдонім «Артур [2]». В архіві "Штазі" збереглося 60 донесень агента, що діяв і в Дрезден Банку [1].

У серпні 1989 року Варніг був відкликаний на батьківщину, де отримав золоту медаль і кілька місяців продовжував працювати в головному офісі «Штазі» (остання місячна зарплата в 25680 марок НДР в чотири рази перевищувала середню по країні). Після початку роботи уряд прем'єр-міністра Ганса Модрова, став референтом міністра економіки Крісти Люфт [4].

Кар'єра в ФРН

20 травня 1990 року Маттіас став працювати в «Dresdner Bank», сферою його відповідальності була Східна Німеччина і робота з агентством «Тройханд», які займаються адміністрацією та приватизацією колишньої власності НДР [4].

31 березня 2005 обраний головою ради директорів ЗАТ «Дрезднер Банк» (змінивши на цій посаді Еріха Брогліо (нім. Dr. Erich Brogl) та головою керівного комітету «Dresdner Kleinwort Wasserstein» по Росії і СНД (пости президента і голови правління ЗАТ «Дрезднер Банк »зайняв замість нього Еріх Кобе [1]).

Володіє компанією MW Invest GmbH, яка управляє фінансами його сім'ї і займається нерухомістю в німецькій провінції Брайзгау, кожен з його дітей має в ній частку. За деякими відомостями, фірма має в своєму розпорядженні капіталом в $ 10 млн [4].

Діяльність в російських компаніях

Банківська сфера

З 2003 по 2015 рік - член наглядової ради банку «Росія» [5], який відомий як «банк друзів Путіна» - Юрія Ковальчука і Миколи Шамалова. У березні 2007 висунутий до наглядової ради Внешторгбанка (ВТБ) [6].

Енергосектор

У квітні 2005 р був рекомендований до ради директорів «Газпрому». Однак на річних зборах акціонерів Газпрому 24 червня 2005 недобрав голосів для обрання (на 11 місць було 19 кандидатів).

У березні 2006 затверджений на посаді керуючого директора спільної фірми «Газпрому» і Герхарда Шредера North European Gas Pipeline Company (NEGPC), вона ж Nord Stream AG ( «Північний потік»).

30 червня 2011 року обраний до складу ради директорів «Транснефть» замість голови ради директорів «Транснефть» Сергія Івановича Шматко. [7] [8]

29 липня 2011 року обраний головою ради директорів «Транснефть». [9]

13 вересня 2011 року обраний до складу ради директорів компанії «Роснефть» замість Юрія Олександровича Петрова. [10]

З грудня 2013 по осінь 2015 року був акціонером мережевого підрядника ЕФЕСК (первоачальная частка - 26%, навесні 2015 року збільшилася до 46%) [11].

Металургія

У червні 2012 року став незалежним невиконавчим членом ради директорів «Русал».

1 жовтня 2012 року обраний головою ради директорів «Русал», зі збереженням посади незалежного невиконавчого директора компанії, замість Баррі Чьюнг, раніше змінив на посаді Віктора Феліксовича Вексельберга. [12].

Відносини з Володимиром Путіним

Є близьким другом президента РФ Володимира Путіна, з яким познайомився в 1991 році при відкритті в Санкт-Петербурзі представництва «Dresdner Bank» [4] [13]. Згідно з матеріалом Wall Street Journal, його перша зустріч з Путіним відбулася в жовтні 1989 року в Дрезден