Європейський центр геополітичного аналізу

Матеріал з Shpionopedia
Перейти до: навігація, пошук

«Європейський центр геополітичних аналізів» - асоціація, що була створена з ініціативи щецинських та варшавських політологів та істориків, зацікавлених у проведенні досліджень щодо соціальних, політичних та економічних явищ, що впливають на геополітичний баланс сил у сучасному світі.

Засновник і очільник асоціації - Матеуш Піскорський (польський політолог, журналіст та лідер проросійської партії Зміна (Zmiana), який був спостерігачем на псевдовиборах у 2014 році в Криму, а також в самопроголошених республіках на території Луганської та Донецької областей.)

Діяльність

Особливою сферою інтересів Асоціації є моніторинг трансформаційних процесів у Східній Європі та на пострадянському просторі шляхом участі у спостережних місіях під час важливих політичних подій, у тому числі в країнах колишнього пострадянського простору або в країнах ЄС. Центр також займається збором даних та аналізом ситуації на територіях з нерегульованим міжнародним статусом: у Придністров'ї, Нагірному Карабасі та Південній Осетії.

Серед основних проведених заходів організації є:

моніторинг дотримання прав людини та процедур виборів;

експертна та консультативна діяльність у галузі геополітики та міжнародних відносин;

видавнича діяльність;

науково -публіцистична діяльність.

Польський журналісти-розслідувачі тижневика Newsweek писали про підозрілі закордонні контакти працівників Європейського центру геополітичного аналізу, який тісно пов’язаний із партією «Зміна». Журналісти назвали діячів цього центру агентами впливу іноземних держав.